Čeština pro cizince • Czech for Foreigners • Tschechisch für Ausländer • Чешский язык для иностранцев

DVD Filme

NameRegisseurOrtLängeSchlagzeilenAnmerkung
Hoří, má panenkoForman Miloš196771 min.anglické Komedie, ve které se tancuje, krade a hasí. Komedie o lidských nedostatcích, která vypráví o tom, co všechno se může stát během hasičského bálu.
JízdaSvěrák Jan199488 min.českéKultovní česká road movie - jeden kabriolet, 2 kluci a 1 holka.
KnoflíkářiZelenka Petr1997148 min.české, anglickéFilm složený ze šesti povídek, které většinou s černým humorem a ironií vyprávějí o jednom dávném prokletí, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpouštění.
KoljaSvěrák Jan199688 min.české, anglické, finské, francouzské, italskéHořko-sladká komedie o stárnoucím hudebníkovi, který chtěl fingovanou svatbou získat peníze na ojetého trabanta, a získal příležitost starat se o cizí dítě. Chlapeček se jmenoval Kolja a poté, co jeho ruská maminka emigrovala na Západ, zůstal svému "novému" otci na krku.
Na samotě u lesaMenzel Jiří197695 min.českéÚspěšná komedie dvojice Smoljak - Svěrák v režii Jiřího Menzela. Manželé Lavičkovi chtějí získat chalupu dědy Komárka, kterou však majitel jen tak neopustí. Všechno nakonec vyřeší jejich děti, které si starého Komárka zamilují…
Noc na KarlštejněPodskalský Zdeněk197386 min.české, anglické Filmový muzikál o císaři Karlu IV. a Elišce Pomořanské, která jako první porušila manželův zákaz a vstoupila v mužském přestrojení na hrad Karlštejn.
Obecná školaSvěrák Jan1991100 min.Svérázný učitel Igor Hnízdo převzal na konci roku 1945 třídu rozjívených desetieltých raubířů, kteří svou učitelku dokázali přivést do blázince, a dává jim jasně najevo, že nebude jejich další obětí…
PelíškyHřebejk Jan1999116 min.Děj je zasazen do konce šedesátých let - podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.
ProtektorNajbrt Marek200998 min.anglické, italské, českéRozhlasový reportér Emil a herečka Hana jsou manželé. Píše se rok 1938 a německá okupace obrací jejich život naruby.
Zapomenuté světlo Michálek Vladimír1996105 min.českéPříběh vesnického faráře, který bojuje se státnímí úředníky za zachranu kostele, se odehrává na sklonku 80.let minulého století….
Rozmarné léto Menzl Jiří196874 min.české, anglickéRozmarný letní příběh se odehrává v několika dnech a nocích v malém ospalém městečku. Jeho hrdiny jsou lazeňský mistr Důra se svou paní a major Hugo, kteří traví deštivé dny nevydařeného léta na plovárně na řece Orši.
Žena za pultem, 1. a 2. dílDudek Jaroslav197745 min.českéZačátek socialistického seriálu.
Smrt krásných srnců Kachyňa Karel198686 min.anglickéSmutná komedie na motivy Ota Pavla. Svět jednoduché životné pravdy, které však musí člověk rozumět, abz pochopit její hloubku a velikost….
Já, truchlivý bůhKachlik Antonín 196983 min.českéPodle povídky Milana Kundery. Je to lehce ironicky, komorně laděny příběh neopětované a beznadějné lásky, příběh o tom, jak se lest v lásce nevyplácí. Hl. role Miloš Kopecký.
Perličky na dně1965103 min.českéPět filmových příběhů na motivy povídek B. Hrabala o obdivuhodnostech obyčejného života. Povidkový film byl natočent tehdy natupující režiserskou generaci.
Údolí včelVlačil František196797 min.českéTragedie o věrnosti a citu. Historický film režiséra Františka Vláčíla podle námětu Vladimíra Kornera se odehrává v druhé polovině 13 století….
RobinsonkaPleskot Jaromír 74 min.českéFilm natočený podle dívčího románu spisovatelky Marije Majerové.
Krakatit Vávra Otakar194897 min.českéDrama natočené podle románu Karla Čapka varuje před zneužítím vědy.
Báječná léta pod psa Nikolaev Petr1997110 min.českéLidská komedie o osudech jedné hezké české rodiny. Adaptace největšího polistopadového bestselleru Michala Viewegha.
AktSmoljak Ladislav199175 min.české Přednáška o Cimrmanovi a krátká divadelní hra.
1. sv. válkadokumentmluví A. StrejčekLéta 1914-1918, válka, strategie, zbraně…

DVD Filme für Kinder

NameRegisseurJahrLängeSchlagzeilenAnmerkung
Povídání o pejskovi a kočičceHofman Eduard195064 min.českéJak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Pro děti napsal a nakreslil Josef Čapek. Jak pejsek s kočičkou myli podlahu. Jak si pejsek roztrhl kalhoty. O pejskovi a kočičce jak psali psaní. Jak pejsek s kočičkou dělali dort. O pyšné noční košilce. O panence, která tence plakala.
BroučciPospíšilová Vlasta199584 min.Dvanáct epizod vypravuje příběh rodiny broučků a jejich přátel. Narodil se Brouček…
Kravička Connie II.Viciana Joseph. L., Boada Josep Roig200542 min.jazyk: anglicky, česky, slovensky, maďarsky, rumunskyAnimovaný seriál o malé zvídavé kravičce, která se právě narodila na jedné venkovské farmě.
Krtkova dobrodružství IIIMiler Zdeněk1982-199588 min.mutace menu: česky, anglicky, německy, francouzsky, polsky, španělsky, italsky, rusky, čínsky, japonskyAnimovaný seriál o Krtečkovi, který má hodně přátel a s nimi zažije spoustu dobrodružství. Krtek ve městě. Krtek ve snu. Krtek a kachničky. Krtek a kamarádi. Krtek a oslava. Krtek a robot. Krtek a uhlí. Krtek a weekend.
Mach a Šebestová k tabuli!Macourek Miloš, Doubrava Jaroslav, Born Adolf198575 min.Žáci III. B. Mach a Šebestová, jejich věrný pes Jonatán a jejich legrační i poučná dobrodružství. O utrženém sluchátku, Školní výlet, Člověk neandrtálský, Kropáček má anginu, Jak Mach a Šebestová hlídali dítě, Páni tvorstva, Ukradené sluchátko, Jak Mach a Šebestová vyrostli
Maxipes Fík I.Bedřich Václav1976-7990 min.Jeden z nejoblíbenějších večerníčků vypráví o příhodách malé holčičky Áji a velkého psa Fíka.
Pat a Mat 2 ( A je to!)Beneš Lubomír2002100 min.jazyk: česky, anglicky, německy, francouzskyMalování. Křížovka. Snídaně v trávě. Pračka. Velké prádlo. Budka. Brusle. Tělocvičně. Vinaři. Gramofon. Déšť. Výlet.
Pat a Mat se vracejí 5. (A je to!)Beneš Marek, Pospíšilová Vlasta, Pálka Ladislav200463 min.jazyk: česky, německy, anglicky, francouzskyNatírají okna. Puzzle. Velikonoční vajíčko. Štíhlá linie. Automat. Autodráha. Akvárium. Zavařují. Rogalo.
Princové jsou na drakaAdamec Jiří198060 min.Pohádka s oblíbenými písničkami o tom, že dělání opravdu všechny smutky zahání.
Tři oříšky pro PopelkuVorlíček Václav197385 min.Film na motivy pohádky Boženy Němcové o holce s tvářemi od popela.
Žofka ředitelkou ZOODvořáková Cilka199660 min.Třetí díl animovaného seriálu. Jak Žofka potrestala dva surovce, odmítla nabídku k sňatku, přinutila Pštrosovi vytáhnout hlavy z písku, poslala Irču zachránit Zbyněčka Tapíra, vyléčila pana Fenka, vychovala lvíčata, pomohla talentovanému mláděti